Fiyat :
Adınız Soyadınız :
Telefon :
E-Mail :
İçerik:
Hizmetlerimiz

ISO 9001:2008 ISO 13485 ISO 14001 ISO 18001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ FSC – CHAİN OF CUSTODY (CoC) YÖNETİM SİSTEMİ SEDEX,ETI,SMETA BELGESİ - RAPORU ISO 2200 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ KVKK CE BELGESİ YÖNETİM DANIŞMANLIĞI KOSGEB TSE ÜRÜN VE HİZMET
CE BELGESİ

CE işareti ve belgesi ürünün Avrupa Birliği direktiflere uygun üretildiğini ve belgelendiğini gösteren işarettir.Ürünün insan sağlığı,can ve mal güvenliği hayvan ve bitki yaşam ve sağlığı gibi çevre ve tüketicin korunması açısından güvenliğin sağlanması ve korunması işaretidir.Güvenli bir ürün olduğu gösterir.

11 Ocak 2002 tarihinden itibaren ülkemizde üretilen ve dolaşan tüm ürünler için CE işareti ve belgelendirmesi zorunlu hale gelmiştir.

CE İŞARETİ İLİŞTİRİLMESİ ZORUNLU OLAN ÜRÜN GRUPLARI

- Alçak gerilim cihazları
- Basit basınçlı kaplar
- Oyuncaklar
- İnşaat Malzemeleri
- Elektromanyetik uyumluluk
- Makineler
- Kişisel koruyucu donanımlar
- Otomatik olmayan tartı aletleri,
- Vücuda yerleştirilebilir aktif tıbbi cihazlar
- Tıbbi cihazlar
- Gaz yakan aletler
- Sıcak su kazanlarının verimlilik gerekleri
- Patlayıcı ortamda kullanılan ekipmanlar
- Asansörler
- Gezi amaçlı tekneler
- Ölçü aletleri
- İnsan taşımak üzere tasarımlanan kablolu taşıma tesisatı,
- Florasan aydınlatma balastlarının enerji verimliliği

CE Belgelendirme Süreci

CE belgesi; ürünün risk sınıfına göre belgelendirmesi yapılır. Eğer ürün Class I ise self deklerasyon yayınlayarak ürünün temel gereklere uygunluğunu firma kendisi beyan eder. Firma sorumluluğu kendisi taşımak zorundadır.

Ürün riskli ise (Class IIa,Class IIb,Class3 vs ) ilgili bakanlık tarafından yetkilendirilmiş ve AB ‘nin de resmi olarak tanınan bir onaylanmış kuruluş ( Notifiled Body) tarafından incelenmesi ve onaylaması gerekmektedir. Ancak her iki durumda da CE teknik dosyası hazırlanması zorunludur.

Bu teknik dosya firma ürünlere göre değişiklik göstermekle birlikte ana şablonu aynıdır. Teknik dosya hazırlanması hakkında firmamızdan bilgi alabilirisiniz.

Teklif İstiyorum